ERP Power, LLC ESST040W-0900-42
Part No.:
ESST040W-0900-42
Datasheet:
ESST040W-0900-42.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 900MA
Shipping
ESST040W-0900-42 Specifications
Series:
ESST (40W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
24 ~ 42V
Current - Output (Max):
900mA
Power (Watts):
38 W
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)