ERP Power, LLC ESS030W-0700-42-Z1
Part No.:
ESS030W-0700-42-Z1
Datasheet:
ESS030W-0700-42-Z1.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 120-277V 700
Shipping
ESS030W-0700-42-Z1 Specifications
Series:
ESS (30W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
24 ~ 42V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
29 W
Operating Temperature:
90°C
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)