ERP Power, LLC ESS015W-1050-14
Part No.:
ESS015W-1050-14
Datasheet:
ESS015W-1050-14.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 8-14V 1.05A
Shipping
ESS015W-1050-14 Specifications
Series:
ESS (15W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
8 ~ 14V
Current - Output (Max):
1.05A
Power (Watts):
15 W
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)