ERP Power, LLC ESS010W-0500-18
Part No.:
ESS010W-0500-18
Datasheet:
ESS010W-0500-18.pdf
Description:
120 TO 277 VAC, 87% EFFICIENCY,
Shipping
ESS010W-0500-18 Specifications
Series:
ESS (10W)
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
10 ~ 18V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
9 W
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)