ERP Power, LLC ESS010W-0500-12
Part No.:
ESS010W-0500-12
Datasheet:
ESS010W-0500-12.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 500MA
Shipping
ESS010W-0500-12 Specifications
Series:
ESS (10W)
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
6 ~ 12V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
6 W
Ratings:
IP64
Operating Temperature:
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)