KEMET ESH226M450AL4AA
Part No.:
ESH226M450AL4AA
Datasheet:
ESH226M450AL4AA.pdf
Shipping
ESH226M450AL4AA Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
150 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
240 mA @ 10 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):
1.063" (27.00mm)