STMicroelectronics ESDA7P120-1U1M
Part No.:
ESDA7P120-1U1M
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
2-UDFN
Datasheet:
ESDA7P120-1U1M.pdf
Description:
TVS DIODE 5.5VWM 11.5VC 1610
Shipping
ESDA7P120-1U1M Specifications
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
2-UDFN
Series:
ESDA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5.5V
Voltage - Breakdown (Min):
6.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
120A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1400W (1.4kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)