onsemi ESD9X3.3ST5G
Part No.:
ESD9X3.3ST5G
Manufacturer:
onsemi
Package:
SOD-923
Datasheet:
ESD9X3.3ST5G.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 10.4VC SOD923
Shipping
ESD9X3.3ST5G Specifications
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
SOD-923
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
102W
Capacitance @ Frequency:
80pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)