On Shore Technology Inc. ES1200/06DSFB
Part No.:
ES1200/06DSFB
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Category:
Barrier Blocks
Package:
Datasheet:
ES1200/06DSFB.pdf
Description:
CONN TERM STRIP 6CIRC 0.472"
Shipping
ES1200/06DSFB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Series:
ES1200
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Eurostyle Terminal Strip
Number of Circuits:
6
Number of Wire Entries:
12
Pitch:
0.472" (12.00mm)
Number of Rows:
2
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating:
300V