Panduit Corp ERT4.5M-C20
Part No.:
ERT4.5M-C20
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
ERT4.5M-C20.pdf
Description:
CBL TIE RELEAS BLACK 18LB 1.333'
Shipping
ERT4.5M-C20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
ERT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Releasable
Length - Approximate:
16"
Bundle Diameter:
4.50" (114.30mm)
Width:
0.500" (12.70mm)
Length - Actual:
1.333' (406.40mm)