CUI Inc. EPSA240025UW-P6P-SZ
Part No.:
EPSA240025UW-P6P-SZ
Datasheet:
EPSA240025UW-P6P-SZ.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
Shipping
EPSA240025UW-P6P-SZ Specifications
Series:
EPSA (6W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
250mA
Power (Watts):
6 W
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
60.2" (1.53m)
Size / Dimension:
2.35" L x 1.05" W x 1.82" H (59.8mm x 26.6mm x 46.1mm)