CUI Inc. EPSA120200U-P6P-SZ
Part No.:
EPSA120200U-P6P-SZ
Datasheet:
EPSA120200U-P6P-SZ.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Shipping
EPSA120200U-P6P-SZ Specifications
Series:
EPSA (24W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
24 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
60.2" (1.53m)
Size / Dimension:
3.15" L x 1.38" W x 2.11" H (80.0mm x 35.0mm x 53.6mm)