CUI Inc. EPS240025-P5RP
Part No.:
EPS240025-P5RP
Datasheet:
EPS240025-P5RP.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
Shipping
EPS240025-P5RP Specifications
Series:
EPS (6W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input:
100 ~ 132 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
250mA
Power (Watts):
6 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:
72" (1.83m)
Size / Dimension:
2.45" L x 1.06" W x 1.65" H (62.3mm x 26.8mm x 42.0mm)