MEAN WELL USA Inc. ENC-360-48
Part No.:
ENC-360-48
Datasheet:
ENC-360-48.pdf
Description:
BATT CHARGER DESKTOP 48V 6A
Shipping
ENC-360-48 Specifications
Series:
ENC-360
Battery Cell Size:
48V
Voltage - Nominal:
48V
Charge Current - Max:
6A
Charge Time:
Voltage - Input:
90 ~ 264VAC
Power - Max:
346W
Size / Dimension:
7.56" L x 7.01" W x 1.96" H (192.0mm x 178.0mm x 49.8mm)