CUI Inc. EMSA240125-P5RP-SZ
Part No.:
EMSA240125-P5RP-SZ
Datasheet:
EMSA240125-P5RP-SZ.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W
Shipping
EMSA240125-P5RP-SZ Specifications
Series:
EMSA (30W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
30 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
60.2" (1.53m)
Size / Dimension:
2.91" L x 1.71" W x 1.39" H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm)