CUI Inc. EMSA150120-P6P-SZ
Part No.:
EMSA150120-P6P-SZ
Datasheet:
EMSA150120-P6P-SZ.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W
Shipping
EMSA150120-P6P-SZ Specifications
Series:
EMSA (18W)
Form:
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
1.2A
Power (Watts):
18 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
60.2" (1.53m)
Input Connector:
Multi-Blade
Features:
Size / Dimension:
2.91" L x 1.71" W x 1.39" H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm)