CUI Inc. EMSA120250-P6RP-SZ
Part No.:
EMSA120250-P6RP-SZ
Datasheet:
EMSA120250-P6RP-SZ.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Shipping
EMSA120250-P6RP-SZ Specifications
Series:
EMSA (30W)
Form:
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
2.5A
Power (Watts):
30 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
60.2" (1.53m)
Input Connector:
Multi-Blade
Features:
Size / Dimension:
2.91" L x 1.71" W x 1.39" H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm)