CUI Inc. EMSA050300-Z12P
Part No.:
EMSA050300-Z12P
Datasheet:
EMSA050300-Z12P.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Shipping
EMSA050300-Z12P Specifications
Series:
EMSA (18W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
5V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
15 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
60.2" (1.53m)
Size / Dimension:
2.91" L x 1.71" W x 1.39" H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm)