Delevan EMI1206R-2000
Part No.:
EMI1206R-2000
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
EMI1206R-2000.pdf
Description:
FERRITE BEAD 2K OHM 1206 1LN
Shipping
EMI1206R-2000 Specifications
Series:
EMI1206R
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Impedance @ Frequency:
2 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
500mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)