Delevan EMI0805R-90
Part No.:
EMI0805R-90
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
EMI0805R-90.pdf
Description:
FERRITE BEAD 90 OHM 0805 1LN
Shipping
EMI0805R-90 Specifications
Series:
EMI0805R
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency:
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
600mA
DC Resistance (DCR) (Max):
100mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)