Rohm Semiconductor EMH15T2R
Part No.:
EMH15T2R
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
EMH15T2R.pdf
Description:
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W 6EMT
Shipping
EMH15T2R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 1mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA (ICBO)
Frequency - Transition:
250MHz
Power - Max:
150mW