Rohm Semiconductor EMD30T2R
Part No.:
EMD30T2R
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
EMD30T2R.pdf
Description:
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.15W EMT6
Shipping
EMD30T2R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Transistor Type:
1 PNP Pre-Biased, 1 NPN
Current - Collector (Ic) (Max):
200mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 30V
Resistor - Base (R1):
10kOhms, 1kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 5mA, 5V / 140 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
260MHz
Power - Max:
150mW