Pomona Electronics EM3782-72-2#
Part No.:
EM3782-72-2#
Datasheet:
EM3782-72-2#.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 72"
Shipping
EM3782-72-2# Specifications
Product Status:
Active
Cable Length:
72.0" (1828.80mm)
Contents:
1 Lead, Red
Wire Gauge:
20 AWG
Voltage - Rated:
300VDC
Ratings:
Current Rating (Amps):
5A