Pomona Electronics EM3782-36-8#
Part No.:
EM3782-36-8#
Datasheet:
EM3782-36-8#.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
Shipping
EM3782-36-8# Specifications
Product Status:
Obsolete
Cable Length:
36.0" (914.40mm)
Contents:
1 Lead, Gray
Wire Gauge:
20 AWG
Voltage - Rated:
300VDC
Ratings:
Current Rating (Amps):
5A