Pomona Electronics EM1126-36-2#
Part No.:
EM1126-36-2#
Datasheet:
EM1126-36-2#.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 36"
Shipping
EM1126-36-2# Specifications
Cable Length:
36.0" (914.40mm)
Contents:
1 Lead, Red
Wire Gauge:
20 AWG
Voltage - Rated:
3000VDC (3kV)
Ratings:
Current Rating (Amps):
5A