Pomona Electronics EM1126-12-2#
Part No.:
EM1126-12-2#
Datasheet:
EM1126-12-2#.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 12"
Shipping
EM1126-12-2# Specifications
Cable Length:
12.0" (304.80mm)
Contents:
1 Lead, Red
Wire Gauge:
20 AWG
Voltage - Rated:
3000VDC (3kV)
Ratings:
Current Rating (Amps):
5A