Pomona Electronics EM1081-72-2#
Part No.:
EM1081-72-2#
Datasheet:
EM1081-72-2#.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"
Shipping
EM1081-72-2# Specifications
Cable Length:
72.0" (1828.80mm)
Contents:
1 Lead, Red
Wire Gauge:
20 AWG
Voltage - Rated:
3000VAC, DC (3kV)
Ratings:
Current Rating (Amps):
5A