Pomona Electronics EM1081-36-4#
Part No.:
EM1081-36-4#
Datasheet:
EM1081-36-4#.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
Shipping
EM1081-36-4# Specifications
Cable Length:
36.0" (914.40mm)
Contents:
1 Lead, Yellow
Wire Gauge:
20 AWG
Voltage - Rated:
3000VAC, DC (3kV)
Ratings:
Current Rating (Amps):
5A