Eaton - Electronics Division ELV10-10-SCT
Part No.:
ELV10-10-SCT
Datasheet:
ELV10-10-SCT.pdf
Description:
FUSE EV 10A 200VDC SCT TERM
Shipping
ELV10-10-SCT Specifications
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
200 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.043" L (10.30mm x 26.50mm)