MEAN WELL USA Inc. ELP-75-48-C
Part No.:
ELP-75-48-C
Datasheet:
ELP-75-48-C.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 77W
Shipping
ELP-75-48-C Specifications
Series:
ELP-75 (75W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
1.6 A
Power (Watts):
77W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.68" L x 2.68" W x 1.30" H (195.0mm x 68.0mm x 33.0mm)