MEAN WELL USA Inc. ELG-100U-36A
Part No.:
ELG-100U-36A
Datasheet:
ELG-100U-36A.pdf
Shipping
ELG-100U-36A Specifications
Series:
ELG-100U (100W)
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
36V
Current - Output (Max):
2.66A
Power (Watts):
96 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
89%
Size / Dimension:
6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)