Eaton - Electronics Division EKM10-20-SCT
Part No.:
EKM10-20-SCT
Datasheet:
EKM10-20-SCT.pdf
Description:
FUSE EV 20A 1000VDC SCT TERM
Shipping
EKM10-20-SCT Specifications
Current Rating (Amps):
20A
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.535" L (10.30mm x 39.00mm)