Eaton - Electronics Division EKM10-15-AT
Part No.:
EKM10-15-AT
Datasheet:
EKM10-15-AT.pdf
Description:
FUSE EV 15A 1000VDC AT TERM
Shipping
EKM10-15-AT Specifications
Current Rating (Amps):
15A
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.469" Dia x 1.532" L (11.90mm x 38.90mm)