STMicroelectronics EFL1K0AF39RL
Part No.:
EFL1K0AF39RL
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Batteries Rechargeable (Secondary)
Package:
Datasheet:
EFL1K0AF39RL.pdf
Description:
BATTERY LITHIUM 3.9V 1MAH
Shipping
EFL1K0AF39RL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
EnFilm™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Battery Chemistry:
Thin Film (Lithium)
Battery Cell Size:
Voltage - Rated:
3.9 V
Capacity:
1mAh
Size / Dimension:
1.02" L x 1.02" W x 0.01" H (25.8mm x 25.8mm x 0.2mm)