Panasonic Electronic Components EFJ-C2005E5B
Part No.:
EFJ-C2005E5B
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
EFJ-C2005E5B.pdf
Description:
CERAMIC RES 20.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
EFJ-C2005E5B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
EFJ-C
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Ceramic
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±0.2%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
8 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:
0.049" (1.25mm)