Panasonic Electronic Components EFB-RD22C413
Part No.:
EFB-RD22C413
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
EFB-RD22C413.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 15V 22MM TH
Shipping
EFB-RD22C413 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
EFB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Driver Circuitry:
Transducer, Externally Driven
Input Type:
Peak-Peak Signal
Voltage - Rated:
15 V
Voltage Range:
30V (Max)
Frequency:
4kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
80dB @ 15V, 10cm
Current - Supply:
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Approval Agency:
Ratings:
Ingress Protection:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
PC Pins
Size / Dimension:
0.866" Dia (22.00mm)