Panasonic Electronic Components EEJ-L1VD226R
Part No.:
EEJ-L1VD226R
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
EEJ-L1VD226R.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Shipping
EEJ-L1VD226R Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)