Panasonic Electronic Components EEE-HAV220WAR
Part No.:
EEE-HAV220WAR
Datasheet:
EEE-HAV220WAR.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Shipping
EEE-HAV220WAR Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
35 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
59.5 mA @ 10 kHz
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size:
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)