Panasonic Electronic Components EEE-HAA470WAR
Part No.:
EEE-HAA470WAR
Datasheet:
EEE-HAA470WAR.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD
Shipping
EEE-HAA470WAR Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
43 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
73.1 mA @ 10 kHz
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size:
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)