Panasonic Electronic Components EEE-HAA220WAR
Part No.:
EEE-HAA220WAR
Datasheet:
EEE-HAA220WAR.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD
Shipping
EEE-HAA220WAR Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
47.6 mA @ 10 kHz
Size / Dimension:
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size:
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)