Panasonic Electronic Components EEE-HA1H3R3AR
Part No.:
EEE-HA1H3R3AR
Datasheet:
EEE-HA1H3R3AR.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD
Shipping
EEE-HA1H3R3AR Specifications
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
16 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
27.2 mA @ 10 kHz
Size / Dimension:
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size:
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)