Panduit Corp EDV10-250MK-Q
Part No.:
EDV10-250MK-Q
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
EDV10-250MK-Q.pdf
Description:
STRONGHOLD MALE DISCONNECT, VINY
Shipping
EDV10-250MK-Q Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
250
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Gender:
Male
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.940" (23.88mm)