Panduit Corp EDNF14250FIMBKL
Part No.:
EDNF14250FIMBKL
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
EDNF14250FIMBKL.pdf
Description:
STRONGHOLD MALE DISCONNECT, NYLO
Shipping
EDNF14250FIMBKL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
25
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.910" (23.11mm)