EDATEC ED-HMI2020-101C-1232
Part No.:
ED-HMI2020-101C-1232
Manufacturer:
EDATEC
Category:
Single Board Computers (SBCs)
Package:
Datasheet:
ED-HMI2020-101C-1232.pdf
Description:
SBC 1.5GHZ 4 CORE 2GB RAM
Shipping
ED-HMI2020-101C-1232 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EDATEC
Series:
ED-HMI2020
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Core Processor:
Raspberry Pi CM4 # CM4102032: ARM Cortex-A72
Speed:
1.5GHz
Number of Cores:
4
Power (Watts):
20W
Cooling Type:
Heat Plate
Size / Dimension:
Form Factor:
10.1"