Panasonic Electronic Components ECS-T1EC106R
Part No.:
ECS-T1EC106R
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ECS-T1EC106R.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
Shipping
ECS-T1EC106R Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)