Panasonic Electronic Components ECS-T1CY475R
Part No.:
ECS-T1CY475R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECS-T1CY475R.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1206
Shipping
ECS-T1CY475R Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)