Panasonic Electronic Components ECS-T1AZ475R
Part No.:
ECS-T1AZ475R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ECS-T1AZ475R.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 0805
Shipping
ECS-T1AZ475R Specifications
Series:
TES
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)