Panasonic Electronic Components ECS-T1AZ225R
Part No.:
ECS-T1AZ225R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ECS-T1AZ225R.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 0805
Shipping
ECS-T1AZ225R Specifications
Series:
TES
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)