Panasonic Electronic Components ECS-T1AX156R
Part No.:
ECS-T1AX156R
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ECS-T1AX156R.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 20% 10V 1411
Shipping
ECS-T1AX156R Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)