Panasonic Electronic Components ECS-T1AD107R
Part No.:
ECS-T1AD107R
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ECS-T1AD107R.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
Shipping
ECS-T1AD107R Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)